İSS Nedir? Ve Eve İnternet Bağlatmak…

İSS, İnternet Servis Sağlayıcısı kelimelerinin kısaltılmasıdır. ... Belirli bir ücret karşılığında, telefon hattı veya geniş bant bağlantısı (kablolu veya DSL) aracılığı ile internete bağlanmamızı sağlayan servis sağlayıcıları ve şirketleridir.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla mevcut internet sağlayıcıları yanında, yeni internet sağlayıcıları da ortaya çıkmıştır. İnternet sağlayıcılarının rekabet içinde olması müşterilerin kafasını karıştıracak noktalara sebep olabilmektedir. Pek çok yıllık internet paketleri mevcuttur. İnternet alırken dikkat edilmesi ve araştırılması önem kazanmıştır.

Eve internet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle interneti hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Alacağınız paketi buna göre belirlemelisiniz. Kotalı ya da kotasız paketler ihtiyaca göre belirlenmelidir.

İnternet alırken bulunduğunuz yerdeki altyapı, alacağınız paketi belirlemenizde önemli bir etkendir. Eğer bulunduğunuz yerde fiber ya da hiper altyapısı yok ise bu paketi alıp yine normal bir internet hızı ile daha çok para ödemenizin bir anlamı yoktur.

Daha hızlı internete sahip, daha kaliteli ve daha az para ödeyebileceğiniz İSS firmaları olabilir. Bu yüzden iyi bir araştırma yapmalısınız. Reklamı iyi olanı değil yukarıdaki kriterleri sağlayan firma tercih edilmelidir. Taahhüt sürelerinin uzunluğu ve kısalığı fiyata göre değerlendirilmesi gereken diğer bir noktadır.